Co to jest WordPress?

WordPress to dziś najpopularniejszy CMS – system do zarządzania treścią w Polsce i na świecie. Daje on ogromne możliwości przy tworzeniu witryn internetowych, zarówno stron i jak i sklepów. Ogromna ilość wtyczek i dodatków wpływa na szerokie możliwości WordPressa. Ten open source’owy CMS jest udoskonalany przez tysiące programistów z całego świata, a jego prostota i… Czytaj dalej Co to jest WordPress?

Co to jest CMS – system zarządzania treścią

CMS z ang. Content Management System, czyli system zarządzania treścią. To oprogramowanie umożliwiające samodzielne tworzenie, modyfikację czy aktualizację treści w serwisie internetowym. Zmiany te w łatwy sposób może wprowadzić każdy, bez znajomości języków programowania takich jak np. HTML, PHP czy JS, poprzez panel administracyjny systemu.

Domena internetowa – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Domena internetowa to element adresu internetowego w Systemie Nazw Domenowych DNS umożliwiający znalezienie w Internecie strony www, serwera czy adresata poczty e-mail. Najprościej mówiąc to nazwa – unikalny adres internetowy, pod którą kryje się np. strona internetowa.

WordPress 5.5 Ekcstine

Sierpniowa aktualizacja WordPress’a do wersji 5.5, którą autorzy nazwali “Ekcstine” na cześć muzyka Billy’ego Eckstine zyskała kilka ciekawych rozwiązań ułatwiających codzienną pracę zarówno administratorom serwisów jak i deweloperom.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Aktualności